Skip to content

1195 BroadwayWestville, NJ 08093

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 1991

Property Information

Block73
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description1SFCB4G LAPOLLO
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$505,500
85%
Improvement Value:$86,300
15%
Total Assessment$591,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,216+3.3%
2024$20,535+2.2%
2023$20,098+1.2%
2022$19,867+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$217,613
DeedBook 1709, Page 1