Skip to content

37 Clinton StWestville, NJ 08093

Vacant Land

Last Sale Price
$8,000
Last Sale Date
Jul 19, 2002

Property Information

Block76
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$194+3.5%
2024$187+2.2%
2023$183+1.2%
2022$181+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$8,000
DeedBook 3453, Page 41

Property Sale

Sale
$2,600
DeedBook 2806, Page 60