Skip to content

25 Clinton StWestville, NJ 08093

Built 1920

Last Sale Price
$6,900
Last Sale Date
Aug 5, 1993

Property Information

Block76
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page7

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,260
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,800
27%
Improvement Value:$81,900
73%
Total Assessment$112,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,040+3.3%
2024$3,911+2.2%
2023$3,827+1.2%
2022$3,783+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$6,900
DeedBook 2333, Page 227

Property Built

Built

Year Built: 1920