Skip to content

716 Tanyard RdWoodbury, NJ 08096

Built 2016

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 31, 2000

Property Information

Block84
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page8.2

Building Details

Building Class17
DescriptionGARAGE ONLY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,522
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,300
21%
Improvement Value:$162,200
79%
Total Assessment$205,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,367+3.3%
2024$7,131+2.2%
2023$6,979+1.2%
2022$6,899+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2016