Skip to content

1080 Delsea DrWestville, NJ 08093

Commercial

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
May 21, 1986

Property Information

Block3
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
DescriptionWAWA
Dwellings0
ZoningTC1
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$401,300
64%
Improvement Value:$222,800
36%
Total Assessment$624,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,374+3.3%
2024$21,656+2.2%
2023$21,194+1.2%
2022$20,951+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 1552, Page 732