Skip to content

351 Bennett StGibbstown, NJ 08027

Built 1975

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block102
Lot27
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM27

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,360
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
19%
Improvement Value:$161,900
81%
Total Assessment$201,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,924+5.6%
2024$6,560+1.0%
2023$6,496-1.4%
2022$6,586-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975