Skip to content

242 Ashton DrGibbstown, NJ 08027

Built 1979

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block107
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,646
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,600
17%
Improvement Value:$188,300
83%
Total Assessment$226,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,812+5.5%
2024$7,401+1.0%
2023$7,329-1.4%
2022$7,431-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979