Skip to content

166 Repauno AveGibbstown, NJ 08027

Built 1908

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jul 25, 2007

Property Information

Block10
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,598
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,400
14%
Improvement Value:$169,000
86%
Total Assessment$196,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,762+5.5%
2024$6,407+1.0%
2023$6,344-1.4%
2022$6,432-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 4425, Page 330

Property Built

Built

Year Built: 1908