Skip to content

142 Repauno AveGibbstown, NJ 08027

Built 1926

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block10
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,144
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,400
26%
Improvement Value:$77,500
74%
Total Assessment$104,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,612+5.6%
2024$3,422+1.0%
2023$3,388-1.4%
2022$3,435-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1926