Skip to content

341 Ulmer AveGibbstown, NJ 08027

Built 1975

Last Sale Price
$324,500
Last Sale Date
Apr 26, 2022

Property Information

Block122
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1-5AL2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,590
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,400
17%
Improvement Value:$155,700
83%
Total Assessment$187,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,442+5.6%
2024$6,103+17.4%
2023$5,197-1.4%
2022$5,269-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$324,500
Sq Ft1,590DeedBook 6678, Page 258Recorded5/12/2022

Property Sale

Sale
$140,000
Sq Ft1,590DeedBook 6589, Page 212Recorded12/1/2021

Property Built

Built

Year Built: 1975