Skip to content

369 E Broad StGibbstown, NJ 08027

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2013

Property Information

Block122
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,200
14%
Improvement Value:$152,400
86%
Total Assessment$176,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,830+5.8%
2024$5,511+1.0%
2023$5,454-1.4%
2022$5,534-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950