Skip to content

E Broad St(Block 139 Lot 2)Gibbstown, NJ 08027

Vacant Land

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Jan 30, 2002

Property Information

Block139
Lot2

Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$29,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,002+5.6%
2024$949+1.0%
2023$940-1.4%
2022$953-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 3386, Page 94