Skip to content

795 E Broad StGibbstown, NJ 08027

Last Sale Date
Apr 7, 2017

Property Information

Block139
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SB2G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,400
81%
Improvement Value:$17,200
19%
Total Assessment$90,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,119+5.5%
2024$2,955+1.0%
2023$2,926-1.4%
2022$2,967-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0