Skip to content

159 Marshall AveGibbstown, NJ 08027

Built 1954

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block174
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage960
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
24%
Improvement Value:$103,900
76%
Total Assessment$135,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,429+5.9%
2024$4,183+1.1%
2023$4,140-1.5%
2022$4,201-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954