Skip to content

1216 Berkley RdGibbstown, NJ 08027

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2012

Property Information

Block176
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage680
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,700
36%
Improvement Value:$45,700
64%
Total Assessment$71,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,208+6.2%
2024$2,079+1.1%
2023$2,056-1.5%
2022$2,088-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950