Skip to content

54 Cucinotta DrGibbstown, NJ 08027

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 20, 2013

Property Information

Block201
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM51

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,548
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,500
23%
Improvement Value:$144,300
77%
Total Assessment$187,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,466+5.5%
2024$6,126+1.0%
2023$6,066-1.4%
2022$6,150-0.1%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 1688, Page 69