Skip to content

210 Cucinotta DrGibbstown, NJ 08027

Built 1996

Last Sale Price
$54,500
Last Sale Date
Apr 26, 1996

Property Information

Block201
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM51

Building Details

Building Class17
Description2SFB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,602
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,400
18%
Improvement Value:$218,000
82%
Total Assessment$266,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,172+5.5%
2024$8,690+1.0%
2023$8,605-1.4%
2022$8,725-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$54,500
DeedBook 2644, Page 224

Property Built

Built

Year Built: 1996