Skip to content

235 Harmony RdGibbstown, NJ 08027

Built 1956

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block240
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SM1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,080
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,200
21%
Improvement Value:$109,900
79%
Total Assessment$139,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,539+5.9%
2024$4,287+1.0%
2023$4,243-1.5%
2022$4,306-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1956