Skip to content

243 Harmony RdGibbstown, NJ 08027

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2018

Property Information

Block240
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SM2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,113
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,200
23%
Improvement Value:$98,100
77%
Total Assessment$127,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,383+5.6%
2024$4,153+1.0%
2023$4,112-1.4%
2022$4,169-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$85,500

From:

To:

Sq Ft1,113DeedBook 5328, Page 158Recorded6/9/2015

Property Built

Built

Year Built: 1956