Skip to content

210 Tomlin Station RdGibbstown, NJ 08027

Built 1940

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 2022

Property Information

Block58
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,463
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,000
23%
Improvement Value:$110,500
77%
Total Assessment$143,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,941+5.6%
2024$4,681+1.0%
2023$4,635-1.4%
2022$4,700-0.1%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$215,000
DeedBook 4556, Page 6

Property Sale

SaleMulti
$175,000
DeedBook 3842, Page 69

Property Built

Built

Year Built: 1940