Skip to content

854 Willow DrGibbstown, NJ 08027

Built 1954

Last Sale Price
$79,350
Last Sale Date
Jul 31, 2000

Property Information

Block59
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM14

Building Details

Building Class17
Description1.5SM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,480
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,800
34%
Improvement Value:$96,600
66%
Total Assessment$145,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,006+5.5%
2024$4,743+1.0%
2023$4,696-1.4%
2022$4,762+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$79,350
DeedBook 3149, Page 80

Property Built

Built

Year Built: 1954