Skip to content

87 Giammarino AveGibbstown, NJ 08027

Built 1954

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block81
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,502
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,000
33%
Improvement Value:$99,600
67%
Total Assessment$148,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,116+5.5%
2024$4,847+1.0%
2023$4,800-1.4%
2022$4,867-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954