Skip to content

403 W Broad StGibbstown, NJ 08027

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2023

Property Information

Block74
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SB2G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,800
10%
Improvement Value:$369,700
90%
Total Assessment$412,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,202+5.5%
2024$13,456+1.0%
2023$13,324-1.4%
2022$13,509-0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook 3562, Page 62