Skip to content

26 N Poplar StGibbstown, NJ 08027

Built 1950

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block77
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map PageM18

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,100
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,800
18%
Improvement Value:$153,900
82%
Total Assessment$188,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,497+5.5%
2024$6,155+1.0%
2023$6,095-1.4%
2022$6,180-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950