Skip to content

320 Jefferson AveGibbstown, NJ 08027

Built 1960

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block80
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,936
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,600
21%
Improvement Value:$137,800
79%
Total Assessment$173,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,720+5.8%
2024$5,406+1.0%
2023$5,351-1.4%
2022$5,429-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960