Skip to content

358 W Broad StGibbstown, NJ 08027

Built 1910

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2025

Property Information

Block81
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,835
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,100
19%
Improvement Value:$115,400
81%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,906+5.5%
2024$4,648+1.0%
2023$4,603-1.4%
2022$4,667-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910