Skip to content

36 S School StGibbstown, NJ 08027

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2003

Property Information

Block87
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,592
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,500
25%
Improvement Value:$121,300
75%
Total Assessment$161,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,321+5.8%
2024$5,028+1.0%
2023$4,976-1.4%
2022$5,049-0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968