Skip to content

58 Rambo AveGibbstown, NJ 08027

Built 1965

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Nov 4, 2022

Property Information

Block88
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityGreenwich Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,288
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,200
28%
Improvement Value:$104,800
72%
Total Assessment$146,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,027+5.6%
2024$4,763-0.1%
2023$4,765+60.7%
2009$2,966+6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000
Sq Ft1,288DeedBook 6773, Page 178Recorded11/10/2022

Property Built

Built

Year Built: 1965