Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
41 E New StPaulsboro, NJ 08066
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 2, 2010
Property Information
Block114
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page12
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$15,200
20%
Improvement Value:$59,900
80%
Total Assessment$75,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,304 | +0.1% |
| 2024 | $3,301 | +3.9% |
| 2023 | $3,178 | +0.6% |
| 2022 | $3,159 | +3.2% |
Property History
No events match the selected filters.