Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1313 Delaware StPaulsboro, NJ 08066
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 2018
Property Information
Block94
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page8
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$25,000
33%
Improvement Value:$51,900
67%
Total Assessment$76,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $3,384 | +0.1% |
| 2024 | $3,381 | +3.9% |
| 2023 | $3,254 | +0.6% |
| 2022 | $3,234 | +3.2% |
Property History
No events match the selected filters.