Skip to content

126 Gill Ave(Block 127 Lot 5)Paulsboro, NJ 08066

Last Sale Date
Dec 22, 2017

Property Information

Block127
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,600
7%
Improvement Value:$266,500
93%
Total Assessment$285,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2004$469+2.0%
2003$460+5.3%
2002$437-0.8%
2001$440+16.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0