Skip to content

537 Billings AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2022

Property Information

Block15
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,490
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
22%
Improvement Value:$105,300
78%
Total Assessment$134,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,905+0.1%
2024$5,899+3.9%
2023$5,679+0.6%
2022$5,644+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920