Skip to content

233 Greenwich AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block20
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,024
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,900
32%
Improvement Value:$61,200
68%
Total Assessment$90,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,464+0.1%
2024$3,461+4.5%
2023$3,313+0.7%
2022$3,290+3.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950