Skip to content

266 Greenwich AvePaulsboro, NJ 08066

Built 2018

Owner
---
Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
May 1, 2025

Property Information

Block27
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,232
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,900
20%
Improvement Value:$112,300
80%
Total Assessment$141,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,213+0.1%
2024$6,207+3.9%
2023$5,976+0.6%
2022$5,939+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000
Sq Ft1,232DeedBook 7190, Page 45Recorded6/17/2025

Property Built

Built

Year Built: 2018

Property Sale

Sale
$145,000

From:

To:

DeedBook 5796, Page 176Recorded1/2/2018

Property Sale

Sale
$2,500

From:

To:

DeedBook 5606, Page 320Recorded2/17/2017

Property Sale

Sale
$26,000
DeedBook 4719, Page 330