Skip to content

Quincy St(Block 40 Lot 25)Paulsboro, NJ 08066

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 9, 2018

Property Information

Block40
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page7

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$403+0.4%
2019$402+5.0%
2018$383+0.6%
2017$380+7.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 4338, Page 31

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 2473, Page 201