Skip to content

516 N Delaware StPaulsboro, NJ 08066

Built 1930
Church/Charitable

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Feb 26, 2021

Property Information

Block49
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page6

Building Details

Building Class17
Description1SS 2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,580
Acreage0.67

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
19%
Improvement Value:$178,400
81%
Total Assessment$220,000

Sale
$200,000
Sq Ft2,580DeedBook 6458, Page 266Recorded4/19/2021

Property Built

Built

Year Built: 1930