Skip to content

24 E Monroe StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 21, 2016

Property Information

Block64
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,304
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,000
12%
Improvement Value:$81,700
88%
Total Assessment$92,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,079+0.1%
2024$4,075+3.9%
2023$3,923+0.6%
2022$3,899+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920