Skip to content

334 W Adams StPaulsboro, NJ 08066

Built 1938

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 16, 2006

Property Information

Block76
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,286
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,200
18%
Improvement Value:$76,900
82%
Total Assessment$94,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,140+0.1%
2024$4,137+3.9%
2023$3,982+0.6%
2022$3,958+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1938