Skip to content

1110 Delaware StPaulsboro, NJ 08066

Public Property
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$3,500
Last Sale Date
Jul 22, 2025

Property Information

Block79
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$28,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$1,075-50.8%
2019$2,184+5.0%
2018$2,081+0.6%
2017$2,069-16.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,500
DeedBook 7241, Page 320Recorded9/24/2025