Skip to content

1115 Delaware StPaulsboro, NJ 08066

Last Sale Date
Feb 18, 2015

Property Information

Block80
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,400
79%
Improvement Value:$13,400
21%
Total Assessment$63,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$1,297+4.4%
2001$1,242+60.1%
2000$776+4.8%
1999$740+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0