Skip to content

32-38 E Adams StPaulsboro, NJ 08066

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Dec 22, 2025

Property Information

Block80
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page8

Building Details

Building Class45
Description2SF3G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,950
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$18,800
10%
Improvement Value:$168,100
90%
Total Assessment$186,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,224+0.1%
2024$8,216+3.9%
2023$7,910+0.6%
2022$7,861+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
Sq Ft1,950DeedBook 7289, Page 39Recorded1/8/2026

Property Built

Built

Year Built: 1920