Skip to content

365-367 W Buck StPaulsboro, NJ 08066

Built 1938

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block83
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class43
Description1SF1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,440
Acreage0.09

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$14,800
20%
Improvement Value:$58,600
80%
Total Assessment$73,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,230+0.1%
2024$3,227+3.9%
2023$3,106+0.6%
2022$3,087+3.2%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$130,000
Sq Ft1,440DeedBook 7033, Page 172Recorded7/10/2024

Property Sale

Sale
$115,000
Sq Ft1,440DeedBook 6503, Page 145Recorded7/2/2021

Property Sale

Sale
$80,000
Sq Ft1,440DeedBook 6469, Page 77Recorded5/5/2021

Property Sale

Sale
$65,000

From:

To:

Sq Ft1,440DeedBook 5971, Page 83Recorded10/23/2018

Property Built

Built

Year Built: 1938