Skip to content

1324-1326 N Delaware StPaulsboro, NJ 08066

Commercial

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jan 27, 2020

Property Information

Block93
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description2SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,900
42%
Improvement Value:$127,100
58%
Total Assessment$220,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,680+0.1%
2024$9,671+3.9%
2023$9,310+0.6%
2022$9,253-51.7%
Property History

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 6260, Page 295Recorded3/24/2020