Skip to content

1304 N Delaware StPaulsboro, NJ 08066

Commercial

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jun 9, 2020

Property Information

Block93
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description2SCB2G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
19%
Improvement Value:$109,000
81%
Total Assessment$135,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,940+0.1%
2024$5,935+3.9%
2023$5,713+0.6%
2022$5,678+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 4946, Page 183

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 2823, Page 116