Skip to content

Berkley Rd(Block 95 Lot 7)Paulsboro, NJ 08066

Apartment
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2025

Property Information

Block95
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$225,000
15%
Improvement Value:$1,275,000
85%
Total Assessment$1,500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$66,000+0.1%
2024$65,940+3.9%
2023$63,480+0.6%
2022$63,090+3.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$4,350,000
DeedBook 6447, Page 324Recorded3/31/2021

Property Sale

Sale
$1,600,000
DeedBook 3486, Page 89