Skip to content

335 Thomson AvePaulsboro, NJ 08066

Built 1940

Last Sale Date
Sep 29, 2021

Property Information

Block98
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityPaulsboro Boro
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage990
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,300
21%
Improvement Value:$64,600
79%
Total Assessment$81,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,604+0.1%
2024$3,600+3.9%
2023$3,466+3.8%
2022$3,340+3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1940