Skip to content

65 Farrier AveBlackwood, NJ 08012

Built 1935

Last Sale Date
Oct 27, 1993

Property Information

Block13
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,301
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,500
28%
Improvement Value:$81,600
72%
Total Assessment$113,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,184+2.9%
2024$4,066+4.7%
2023$3,883+1.5%
2022$3,824-11.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2360, Page 136

Property Built

Built

Year Built: 1935