Skip to content

61 Farrier AveBlackwood, NJ 08012

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 13, 1978

Property Information

Block13
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,008
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,800
18%
Improvement Value:$97,100
82%
Total Assessment$118,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,398+2.9%
2024$4,274+4.7%
2023$4,082+1.5%
2022$4,020-7.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978