Skip to content

134 County House RdSewell, NJ 08080

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$810,000
Last Sale Date
Dec 18, 2024

Property Information

Block16
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.03

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningOMU
Sq Footage---
Acreage19.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$288,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$288,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,653+2.9%
2024$10,354+4.7%
2023$9,887-61.9%
2022$25,980-35.9%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$810,000
DeedBook 7110, Page 278Recorded12/26/2024

Also conveyed in this deed

2 parcels

Property Sale

SaleMulti
$1,500,000
DeedBook 2041, Page 198