Skip to content

Elk Ct(Block 19 Lot 10)Sewell, NJ 08080

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2005

Property Information

Block19
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3.15

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage---
Acreage7.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$315+6.1%
2006$297+3.9%
2005$286+9.7%
2004$261+4.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$676,400
DeedBook 3973, Page 294